Ledige stillinger
Ledige stillinger

SOS-barnebyer og Leger Uten Grenser tar oppgjør med rasisme i egen organisasjon

Etter avsløringer om maktmisbruk og rasisme tar flere bistandsorganisasjoner nå et oppgjør med egen organisering. Sissel Aarak fra SOS Barnebyer og Karine Nordstrand fra Leger uten grenser innrømmer problemer i egne organisasjoner.

Del denne artikkelen:

Torsdag 9. mars inviterte dokumentarfilmfestivalen HUMAN til en, for mange etterlengtet, samtale om bistand og makt.

Karine Nordstrand og Sissel Aarak fortalte her at deres respektive organisasjoner er inne i en stor endringsprosess når det kommer til skjevfordeling av makt og privilegier. 

— Bistandsbransjen har lenge manglet et språk for å snakke om egen makt, sa historieprofessor Terje Tvedt som også var invitert til arrangementet.

For å lese denne må du ha abonnement

Ny abonnent?

Velg Årsabonnement, Månedsabonnement eller 24-timers tilgang. Vi har også egne abonnementer for biblioteker og bedrifter.
Del denne artikkelen:

LES OGSÅ

FØLG

1,627FansLik
512FølgereFølg
- Annonse -

SISTE NYTT