Ledige stillinger
Ledige stillinger

Minst 45.000 drept i Gaza etter 14 måneder med krig, ifølge helsemyndighetene

(NTB-AFP) Siden krigsutbruddet mellom Israel og Hamas 7. oktober i fjor har minst 45.000 palestinere blitt drept i israelske angrep mot Gaza, ifølge helsemyndighetene der.

I tillegg er minst 106.962 palestinere såret, ifølge oversikten fra Gazas helsedepartement. Tallene regnes som troverdige av FN og andre hjelpeorganisasjoner.

Kun det siste døgnet har minst 50 palestinere blitt drept i ulike angrep mot Gazastripen, ifølge helsemyndighetene. Det er blant annet meldt om angrep i Khan Younis og Gaza by.

Oversikten over drepte og sårede fra Gazas helsedepartement omfatter ikke tusenvis av mennesker som er savnet, hvorav mange antas å ligge begravd i ruinene av bombede bygninger. Heller ikke palestinere som er døde som følge av andre konsekvenser av krigen, som sykdom og mangel på mat og medisiner, er med i oversikten

LES OGSÅ

FØLG

1,627FansLik
512FølgereFølg
924FølgereFølg
- Annonse -spot_img

SISTE NYTT