Denne ukens episode fra Korrespondentene handler om klimaendringer. Da Korrespondentene var i Miami tidligere i år fikk de til en intervju med klimaaktivisten Maggie Fernandez.
Donald Trump har selv hevdet at klimaendringene bare er en bløff, og han har utnevnt flere klimaskeptikere til viktige posisjoner i sin administrasjon. Florida er den delstaten som kanskje hardest vil bli rammet av klimaendringene i årene fremover. Fernandez forteller her hva hun og andre aktivister gjør for å sette fokus på problemene.
HØR PODKASTEN HER:
Podkasten Korrespondentene lages av Mathias Ask (TV2), Vegard Kristiansen Kvaale (Dagbladet) og Roy Kvatningen (Nettavisen). Følg Korrespondentene på Facebook. Denne podkasten er også tilgjengelig på Spotify og iTunes.
«Korrespondentene» er vel også aktivister, egentlig